Політика
На захоплених РФ територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей розпочалося дострокове «голосування», яке триватиме до 7 вересня.
Мобільні ділянки створюються прямо у дворах, люди ставлять позначки у так званих бюлетенях на колінах. Щодо самих бюлетенів, то тут все за традицією угруповань «Л-ДНР» – ні захисту, ні водяних знаків. Для участі у так званому голосуванні навіть не є обов'язковим паспорт РФ.
Політологи кажуть: у Кремлі розтягують процес, щоби забезпечити потрібний результат. Адже окупаційна влада не впевнена, що люди прийдуть і голосуватимуть, як це зазвичай робиться на виборчих дільницях саме у день виборів. Подробиці дивіться на відео.
Суспільство
Уповноважений з прав людини Верховної Ради Дмитро Лубинець розповів , що кількість російських полонених в України невелика, що ускладнює обмін. Іншою проблемою, за словами Лубинця, є відсутність інтересу російської сторони до своїх військовополонених.
Школярі з Ясинуватої вирушать на навчання до Челябінської області через складну військову обстановку в місті. Голова окупаційної адміністрації міста Дмитро Шевченко стверджує, що вже сформовано список із близько 50 дітей, чиї батьки нібито дали таку згоду. Виїзд групи очікується на початку вересня.
У непідконтрольному Донецьку 1 вересня у школах розпочалося з уроків про безпеку. Сама окупаційна влада заявляє, святкові лінійки пройшли лише в половині шкіл міста. Частина шкіл працює дистанційно та для учнів святкову лінійку провели онлайн. Як пройшло 1 вересня в інших окупованих містах?
У низці населених пунктів на тимчасово захопленій армією РФ території України зафіксовано випадки, коли старшокласники, які не отримали російського паспорта, тимчасово не допущені до занять у школах.
Бойові дії
У Донецьку в ході обстрілу поранення отримали понад десять осіб, загинула шестирічна дівчинка, згоріла машина, пошкоджено будинки, ТРЦ «Донецьк Сіті».
За оцінками Білого дому, українські війська за останні дні досягли «помітного прогресу» проти російських військ у своєму контрнаступі на півдні України.
На Бахмутському напрямку є позитивна динаміка, повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський. За його словами, ЗСУ мають успіх на різних ділянках фронту. Також Сирський відзначив ефективну роботу артилеристів 22-ї бригади, які якісно виконують свою роботу. Українські військові мають успіхи у Кліщіївці, Курдюмівці та Андріївці. Для росіян просування Бахмутським напрямом - одне з найважливіших завдань. Тому сили РФ намагаються відвернути ЗСУ з інших напрямів фронту.
У підмосковних Люберцях після атаки українського дрону горів цех із виробництва електроніки для ракет.
Новини Донбасу у відеоформаті:
Більше інформації про війну, геополітику та гуманітарну ситуацію в розсилці від журналіста Олексія Мацукі.