Люди виходять із Покровська пішки. Теракт в Оленівці: нові подробиці російського злочину
Головне за 28 січня
Політика
Незважаючи на відмову Берліна від прямих постачань російського зрідженого природного газу (ЗПГ), німецька державна енергетична компанія Sefe минулого року закупила 58 танкерів із російським ЗПГ через французький порт Дюнкерк — це вшестеро більше, ніж у 2023 році, повідомляє британське видання Financial Times.
У розриві телекомунікаційного кабелю між Швецією та Латвією, прокладеного дном Балтійського моря, підозрюють суховантажне судно «Вежен». Судно ходить під прапором Мальти, але належить до так званого «тіньового флоту» Путіна. Зараз воно затримано в Карлскроні: шведська влада проводить розслідування нового інциденту.
Суспільство
Жінки, які самостійно виховують дітей, опинилися сьогодні у непростій ситуації. Доводиться зберігати психологічну стійкість в умовах війни, знаходити у собі сили утримувати сім'ю, думати про майбутнє. У цьому матеріалі «Новини Донбасу» розкажуть про непросте життя самотніх матерів в Україні, а також про необхідність створення кращих умов для підтримки сімей з дітьми. У свою чергу, пильна увага до цього питання з боку держави наблизила б подолання демографічних труднощів, а для суспільства стала б мотивуючим фактором, оскільки йдеться про майбутнє поколінь.
Російська влада готувала теракт в Оленівській колонії з моменту, коли український гарнізон Маріуполя почав виходити в полон у травні 2022 року — до такого висновку дійшли шість громадських організацій, передає «Суспільне». Теракт міг статись через вибухівку, яку заклали всередині бараку. Також слідство розглядає версію про удар артилерією або мінами із термобаричним зарядом.
У Росії презентували новий підручник «Військова історія Росії», редактором якого виступив Володимир Мединський. У книзі стверджується, що за 2014-2022 роки на окупованих Донеччині та Луганщині від обстрілу загинуло понад 8 тисяч мирних жителів. Однак, якщо зібрати дані щодо Донецької та Луганської областей у їх початкових межах — то загиблих з 2014 по 2022 рік включно буде в рази більше. Адже за найконсервативнішими оцінками в одному Маріуполі загинуло від 20 000 осіб.
У Покровську за останній тиждень побільшало місць, куди не можуть проїхати ДСНС та евакуаційні автомобілі. За словами голови Покровської МВА Сергія Добряка, на евакуацію мешканцям таких районів доводиться виходити пішки.
Бойові дії
Російська армія вночі безпілотниками атакувала Україну. В Умані на Черкащині пошкоджений інфраструктурний об'єкт. В Одесі і районі четверо людей отримали поранення. У Синельниківському районі Дніпропетровщини через атаку РФ поранені троє людей.
Армія РФ двічі на день атакувала Костянтинівку: дві людини отримали поранення, у місті пошкоджено багатоповерхівки. У Покровську війська РФ атакували дроном цивільний автомобіль, вбивши одного і поранивши двох людей. Двоє людей постраждали в Харкові через наліт російських дронів, ще дві людини постраждали в області.
За даними аналітиків DeepState, армія РФ просунулась біля села Дачне. Також загарбники просунулися поблизу сіл Андріївка, Слов'янка та Новоандріївка на Донеччині.
Російські військовослужбовці атакують позиції Сил оборони на Краматорському та Торецькому напрямках. Зокрема, тривають тяжкі бої у міській забудові Часового Яру та Торецька Донецької області. Про це повідомили у прес-службі ОСГВ «Хортиця».
Рязанський нафтопереробний завод призупинив роботу. Це - наслідки атаки на НПЗ безпілотників наприкінці минулого тижня. 26 січня Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що Сили оборони повторно вразили об'єкти Рязанського НПЗ, які забезпечують окупаційну армію паливом. За даними агентства Reuters, яке повідомило про припинення роботи підприємства, полум'я охопило нафтосховище і периферію. Серед пошкодженого обладнання - залізничні комунікації та установки гідроочищення, які використовуються для видалення домішок із нафтопродуктів. Про це - далі.