Суспільство
Стали відомі імена російських солдатів, які замінували частину Харківської області, звільнену у вересні 2022 року Силам оборони України. Їх ідентифікувала команда проекту Радіо Свобода «Схеми» за допомогою флешки, яку окупанти самі залишили в одному із пунктів дислокації. Виходячи з документів, серед завезених в Україну мін, у тому числі касетні та протипіхотні ПМН-2. Це заборонений міжнародним правом тип. Ці міни можуть бути у землі десятиліттями. Серед тих, хто залишав міни, командування 11 Армійського корпусу Балтійського флоту. Частина військових уже отримала нагороди нібито за «визначні успіхи». Під керівництвом лише одного армійця, командира Олександра Кузнєцова, навколо Балаклії на Харківщині встановили 55 мінних полів. На них досі підриваються мирні мешканці. Загалом журналісти ідентифікували 13 нагороджених російських саперів, які мінували Україну. Додзвонитися вдалося лише одному з них. На запитання він відповідати відмовився, спілкуючись винятково нецензурно.
У кількох регіонах Росії журналісти зафіксували аномальний приріст коштів на банківських рахунках громадян. Алтай у 2023 році продемонстрував збільшення на майже 19%, тоді як Бурятія та Тива – показали зростання на 33% та 57% відповідно. Аналітики пов'язують різке зростання кількості грошей у росіян із виплатами контрактникам та мобілізованим на війну з Україною.
Бойові дії
Сили оборони України збили черговий російський військовий літак «Су-34».
В окупованій Горлівці 2 березня на мікроавтобус було скинуто боєприпас із безпілотника. Окупаційна влада «ДНР» стверджує, що загинули двоє людей.
У мережі з'явилося фото ракети, що впала в Краснодарському краї РФ. Ймовірно, одна із запущених армією окупанта ракета Х-35 не долетіла до України та впала на територію Росії. Також падіння Х-35 визнають деякі російські Z-блогери. Причиною падіння могла стати несправність ракети. Протикорабельні Х-35 можуть бути на відстань до 250 кілометрів.
Вночі 2 березня Росія запустила по Одесі вісім безпілотників типу «Шахед». Сім із них збили сили ППО. Один влучив у звичайну багатоповерхівку - знесло цілий під'їзд. Станом на вечір 20 березня, відомо про вісьмох загиблих: трьох чоловіків 35, 40 і 54 років, двох жінок 73 і 31 років, двох дітей — трирічного Марка і чотиримісячного Тимофія. Рятувальна операція триває понад 20 годин.
Про ці, а також інші важливі події в окупації дивіться у програмі «За гранню».
Більше інформації про війну, геополітику та гуманітарну ситуацію в розсилці від журналіста Олексія Мацукі.
Шановні читачі! Ми хочемо зробити нашу розсилку цікавішою та кориснішою, тому просимо відповісти на декілька питань