Політика
Переговори української та американської делегацій пройшли 23 березня в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія). Президент Володимир Зеленський після розмови з міністром оборони Рустемом Умеровим заявив, що зустріч команд України та США у Саудівській Аравії є «досить корисною».
Новий раунд переговорів відбувся 24 березня. Зустріч Росії та США у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді тривала понад 12 годин.
«Суспільне» із посилання на своє джерело в делегації повідомляє, що українська делегація залишається в Ер-Ріяді ще на день для зустрічі з представниками США.
Переговорна делегація США, яка перебуває в Саудівській Аравії, прагне розширити «енергетичне» перемир'я на Чорне море, щоб відновити цивільне судноплавство, про це повідомила прессекретарка Держдепу Теммі Брюс. За її словами, США продовжують контакти і з Росією, і з Україною, наполягаючи на потребі компромісів. Технічні переговори з цього питання продовжуються.
Президент Дональд Трамп заявив, що США ведуть переговори з Україною щодо можливого придбання американськими компаніями українських електростанцій. Також він очікує на швидке підписання американо-української угоди про видобуток важливих корисних копалин.
Спікер Кремля Дмитро Пєсков в інтерв'ю ТАСС заявив, що Володимир Путін не скасовував команди, яка забороняє бити по енергетичній інфраструктурі України.
Економіка
До 2014 року металургія була однією з основних галузей у Донецькій та Луганській областях. Частина великих підприємств опинилася в окупації ще 11 років тому – це заводи у Макіївці, Донецьку, Єнакієвому, Алчевську. Усі вони сьогодні - суб'єкти монополії на чолі з російськими управлінцями. Те, що РФ захопила з лютого 2022 року, перетворено на руїни. Хто контролює металургію на сході України та які подальші плани в окупантів – дивіться у цьому відео.
Суспільство
Старокримське або Кальчикське водосховище на Донеччині критично обміліло, хоча ще чотири роки тому було досить повноводним. З 2022 року територію, на якій знаходиться цей водний об'єкт, окуповано Росією. З кожним місяцем Старокримське водосховище ставало менш повноводним. А з серпня 2024 року рівень води впав більш як на 10 метрів. Обміління довелося визнати навіть угрупованню “ДНР”. У Маріуполі запровадили графіки подачі води, але чи вирішить це проблему, дивіться у цьому відео.
Міністерство національної єдності було створено 3 грудня 2024 року на базі ліквідованого Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій. За два місяці свого існування МінНацЕд досі перебуває на стадії підготовки до запуску. Але критикують його не за це. Проблема в тому, що його хоч і створили на місці вже існуючої установи, передати повноваження від старого міністерства новому не відбулося. Зараз і чиновники, і депутати запитують: а навіщо ми взагалі створили нове міністерство, навіщо витрачаємо на нього державні гроші, і чи зможе Міністерство національної єдності справді об'єднувати. Ми спробували розібратися у цьому питанні.
Бойові дії
Двоє людей загинули і одна поранена внаслідок чергових атак російських окупантів на Донеччині 23 березня. У Херсоні постраждали двоє людей, кілька приватних будинків отримали значні пошкодження, виникли три пожежі. Вдень армія РФ завдала ракетного удару по густонаселеному житловому кварталі Сум, поранено 88 осіб, серед них 17 дітей.
В окупованій Луганській області загинули «військовий кореспондент» прокремлівського телеканалу «Известия» Олександр Федорчак, оператор телеканалу «Звезда» Андрія Панова та водій знімальної групи Олександр Сіркелі. В угрупуванні «ЛНР» заявили, що всього загинуло 6 людей. Ким були ще троє – не уточнили. Голова "ЛНР" Леонід Пасічник заявив, що також постраждав 14-річний підліток, він у лікарні.
Бої під Покровськом зараз - одні з найзапекліших на фронті. Вони настільки динамічні, що цілі населені пункти і позиції військових переходять із рук у руки. У деяких районах ініціатива на боці ЗСУ, у деяких - у армії РФ. Подробиці - у цьому відео.