Три удари по Костянтинівці. Проект резолюції про війну в Україні сподобався РФ
Головне за 22 лютого
Політика
США представили свій проект резолюції ООН з нагоди третьої річниці російського вторгнення в Україну. За даними Reuters, документ закликає до «швидшого припинення конфлікту» та встановлення міцного миру між Україною та Росією. Росія запропонувала внести до тексту поправку, додавши формулювання «включаючи усунення причин конфлікту». Посол РФ в ООН Василь Небензя назвав проект резолюції США «добрим кроком» і заявив, що Москва готова підтримати його, якщо російська поправка буде ухвалена.
Президент США Дональд Трамп заявив, що голова Кремля Володимир Путін та президент України Володимир Зеленський мають працювати разом.
У новій редакції угоди про корисні копалини США пропонують закріпити за собою 100% власності майбутнього фонду у 500 мільярдів доларів. Про це повідомляє NV з посиланням на пʼятьох людей, які працювали над проєктом. За інформацією видання, Україна вноситиме до фонду дві третини грошей, але майбутніми доходами від видобутку. А США враховують свою третину як уже надану військову допомогу.
Путін підвищив у званні низку високопоставлених військових, співробітників силових структур та відомств. Серед них полковник Сергій Атрощенко, командир військової частини 75387, 960-го штурмового авіаційного полку. Українські слідчі підозрюють його у тому, що він віддавав накази про бомбардування Маріупольського драмтеатру, пологового будинку, дитячої лікарні та інших об'єктів. Атрощенко отримав звання генерал-полковника.
Суспільство
Росія стверджує, що Донбас – «споконвічно російський» регіон, але навіть страви, які готували батьки нинішніх мешканців Донеччини та Луганщини спростовують цей наратив. Що їли козаки, які селилися на Донбасі ще у 16-17 століттях? Що брали із собою в дорогу чумаки, які проклали торгові маршрути через ці землі? Вони готували українські страви, а не російські щі.
Загинула генеральна директорка донецького притулку для собак "ПіФ" Вікторія Васильєва. За словами адміністраторки притулку, Вікторію вбили. "ПіФ" призупинив роботу до 24 лютого 2025 року.
В окупованій Кадіївці Луганської області померла онкохвора жінка. Її доньку, яка намагалася приїхати, щоб доглядати матір, не була допущено в регіон російськими силовиками.
Експертизи підтвердили збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, які Росія передала Україні. Це тіла, які, за даними РФ, нібито були в літаку Іл-76, що розбився у січні 2024 року в Бєлгородській області. Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів керівник Координаційного штабу Охріменко.
В Україні всерйоз турбуються про можливе відключення Starlink, що забезпечує безперебійну роботу зв'язку навіть в умовах радіоелектронної боротьби. Причиною всьому - риторика США щодо війни в Україні, яка змінилася з приходом до влади Трампа. Starlink належить одному з ключових радників американського президента Ілону Маску. Українські військові заявляють, що у збройних сил є альтернативні канали зв'язку. Наприклад, у Курській області українські війська воюють без Starlink.
Окупанти запустили повноцінне залізничне сполучення Ростов-на-Дону - Маріуполь - Волноваха - Донецьк. Про це повідомили в Центрі вивчення окупації. Склади везуть зброю та фортифікацію на лінію фронту, а вугілля - у порти Маріуполя та Бердянська для експорту за кордон. Подробиці - у цьому відео.
Бойові дії
22 лютого о 08:20, армія РФ завдала трьох ударів по Костянтинівці, незабаром ЗС РФ скинули ще дві бомби на місто, через вісім хвилин окупант вдарив по багатоповерхівці. Щонайменше двоє людей загинули, ще четверо отримали поранення. Під завалами зруйнованих будинків можуть залишатися люди, пошукові роботи продовжуються. Внаслідок обстрілу однієї з трас Краматорського району на Донеччині та міста Покровська одна людина загинула та ще двоє поранені.
На Чорнобильській АЕС виявили новий осередок тління: дев'ятий день триває ліквідація наслідків атаки РФ. За даними ДСНС України, виходу радіоактивних речовин немає.
Українські сили атакували нафтоперекачуючу станцію «Нововеличківська» у Краснодарському краї РФ. В результаті почалася пожежа, підстанція вийшла з ладу, а процес перекачування нафти було аварійно зупинено. В даний час російська влада оцінює завдані збитки.